fbpx

EL SAHEL TRAVEL

2-dniowa wycieczka do Luksoru balonem na ogrzane powietrze

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$360.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

2 days

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

2 days

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Wycieczkę do Luxoru  zaczynamy od zwiedzanie Świątyni Karnak oraz Świątyni Luxor, Świątynia Karnak największym miejscu kultu jakie kiedykolwiek zbudowano. Jej starożytna nazwa ipet-isut oznacza „miejsce najświętsze”. Kompleks świątynny został zbudowany w ciągu 2000 lat przez pokolenia faraonów. Wielka Sala hypostylowa jest niesamowitym lasem filarów. Świątynia Luxor Zbudowana w czasach Nowego Królestwa świątynia była poświęcona bogu Amonowi. Po ekscytującej wycieczce do świątyń Karnak i Luxor zapraszamy na obiad.

Po zwiedzaniu jedziemy do hotelu na odpoczynek. Wieczorem prosimy o zamówienie pudełka śniadaniowego .

Następnego dnia wyjazd z hotelu będzie około 03:30 dojazd do miejsca z kąd wylatują balony.

W programie również mamy dwa olbrzymie posągi Amenhotepa III „Kolosy Memnona”.  Odwiedzimy również wielką świątynię Hatszepsut. Ta imponująca świątynia poświęcona Królowej Hatszepsut, jedynemu żeńskiemu faraonie w starożytnym Egipcie, wyrasta z pustynnej równiny w szeregi tarasów i miragów. I pozostalo zwiedzenie Doliny Królów Jest to miejsce, w którym pochowano faraonów (i ich rodziny). Taki starożytny cmentarz z grobowcami wykutymi w skale. Warto pamiętać, że starożytni Egipcjanie przywiązywali niezwykłą wagę do życia po śmierci. Ich grobowce są zazwyczaj prawdziwymi dziełami sztuki. Spacer po korytarzach wypełnionych obrazami i salach, w których niegdyś znajdowały się mumie faraonów, robi niesamowite wrażenie.

Po objedzie wyruszamy spowrotem do Hurghady. Planowy przyjazd jest około godziny 19:00

  • odbiór i dowóz do hotelu
  • lot balonem
  • Wejście do Doliny Królów
  • Wjazd do Karnaku
  • Wejście do świątyni Hatszepsut w Deir el Bahari
  • Obiad
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Jedna noc w hotelu w Luksorze + lunch box
  • Napiwki
  • transfer z hoteli w El Gouna,  Sahl Hasheesh dodatkowo płatny 5 $ za osobe przy grupie minimalnie 2 osobowej, przy tylko 1 osobie opłata za transfer będzie wynosiła 10$

Wycieczka do Doliny Królów z Hurghady – czy warto?

Podobnie jak w przypadku wycieczki do Kairu tak i ta wycieczka jest związana z kilkugodzinną podróżą autobusem. Dlatego też przed kupieniem wycieczki do Luksoru (czy do Kairu) turyści często pytają czy aby na pewno warto się męczyć. Zazwyczaj jednak się decydują, jadą i wracają wyczerpani, ale niesamowicie zadowoleni. Większości z nich Luksor podoba się dużo bardziej niż Kair.

WYCIECZKA DO LUKSORU FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:  

Czy wycieczka do Luksoru jest bezpieczna? Jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

 Jak się ubrać do Luksoru?

Przede wszystkim wygodnie. W Luksorze zwykle jest dość gorąco (zwłaszcza latem, temperatura daje się we znaki), ale dobrze mieć ze sobą też coś cieplejszego na podróż autokarem. Zasypiając pod klimatyzacją można zmarznąć. Nie ma wymogów jeśli chodzi o zakrywanie ramion czy nóg by móc zwiedzić starożytne świątynie czy grobowce, ale zachowajmy umiar. Warto ubrać się na sportowo, niewyzywająco, by nie przyciągać nadmiernej uwagi sprzedawców.

Jak wygląda program 2 dniowego luksoru?

Pierwszy dzień zwiedzanie światyni karnak oraz światyni luxor po zwiedzaniu jedziemy na obiad. Potem zostaną  Państwo zakwaterowani w hotelu. Następnego dnia około 03:30 rano zostają Państwo odbierani z hotelu do miejsca gdzie startuja balony. Dalesze zwiedzanie doliny królów, kolosów memnona oraz światyni Hatszepsut. Jedziemy na obiad i powrót do hurghady.  

Jaka jest odległość z Hurghady do Luksoru?

Z Hurghady do Luksoru jest ok 310 km.  

Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Luksoru zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.  

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 3:40 a 5 rano. Powrót z Luksoru jest następego dnia w godzinach wieczornych. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.  

Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się rezydentowi, który jedzie z Wami autokarem.  

Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro. Płatność przyjmujemy tylko w gotówce.

Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście ” Wykluczone” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami  na whatsappie pod numerem

 +201143607080 – numer egipski

na mailu pod adresem:

info@elsaheltravel.pl

lub na facebooku https://www.facebook.com/ElSahelTravel/

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

2-dniowa wycieczka do Luksoru balonem na ogrzane powietrze

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz