EL SAHEL TRAVEL

Muzeum Egipskie i piramidy z Hurghady – Wycieczka autokarem do Kairu

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$50.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Pierwsze pytanie jakie zadadzą Ci znajomi słysząc, że wróciłeś z Egiptu będzie najprawdopodobniej brzmiało: „Widziałeś piramidy?”. Bo przecież o piramidach w Gizie słyszał każdy. W końcu jest to jeden z siemiu cudów świata starożytnego. Chciałbyś wiedzieć jakie to uczucie stać zaraz obok tych niesamowitych pomników historii? Mieć je na wyciągnięcie ręki? Wystarczy wybrać się z nami na wycieczkę z Hurghady do Kairu!

Wycieczka do Kairu z Muzeum Egipskim przy placu Tahrir i piramidami oraz Sfinksem odbywa się trzy razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Zawsze zwiedzacie z polskojęzycznym przewodnikiem.

 

Pełen program wycieczki do Kairu

Na wycieczkę do Kairu z Hurghady zostaniecie odebrani spod hotelu w którym jesteście zameldowani. Zależnie od hotelu odbieramy Was albo z hotelowej recepcji, albo sprzed bramy hotelu. (W niektórych hotelach ochrona nie pozwala lokalnym biurom wjeżdżać na teren hotelu). W przypadku małej ilości chętnych z danej okolicy odbieramy Was z hotelu busem lub samochodem osobowym, ale na wycieczkę z Hurghady do Kairu (Muzeum + piramidy) przeważnie jedziecie dużym AUTOKAREM. Wycieczkę rozpocznie zwiedzenie Muzeum Egipskiego przy placu Tahrir. To jest „stare muzeum”. Nowe muzeum wciąż jest zamknięte. Większość eksponatów, w tym ponad 1700 obiektów z Grobowca Tutenchamona, wliczając złotą maskę faraona, wciąż znajduje się właśnie w tym muzeum przy Placu Tahrir.

Po zwiedzeniu Muzeum Egipskiego pojedziecie pod piramidy w Gizie. Tam będziecie mogli zobaczyć Wielką Piramidą Cheopsa, Średnią Piramidą Chephrena oraz Małą Piramidą Mykerinosa, a także Sfinksa. Wejście do środka piramid jest dodatkowo płatne.Obiad w trakcie wycieczki do Kairu jest częścią pakietu. Napoje podczas wycieczki są dodatkowo płatne.

Po zwiedzaniu piramid przewodnik zabierze Was do perfumerii pod piramidami, gdzie będzie można powąchać i kupić egipskie olejki. W programie wycieczki nie ma żadnego targu, ale pod piramidami czy przy muzeum również można kupić pamiątki, choć warto się mocno targować ze sprzedawcami.

Dla chętnych na wycieczce jest też rejs po Nilu. Rejs po Nilu jest dodatkowo płatny – 15$ od osoby i nie jest obowiązkowym punktem wycieczki, ale osoby, które z niego nie korzystają czekają na pozostałą część grupy w autokarze. Zależnie od godziny przyjazdu do Kairu czasami rejs odbywa się rano, jako pierwsza atrakcja, czasami dopiero póżniej. Ale na każdej wycieczce do Kairu można z tego rejsu skorzystać.

Na koniec wycieczki zabierzemy Cię z powrotem do hotelu. W drodze powrotnej również zatrzymujemy się w zajeździe. Po przyjeździe do Hurghady czasami przesiadacie się do innych pojazdów by transfer przebiegał sprawniej.

 • Transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
 • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
 • bilety zgodnie z programem wycieczki
 • obiad 
 • podatki i opłaty za usługi
 • Napoje 
 • Napiwki
 • Rejs łodzią motorową po Nilu – 15$
 • przejażdżka wielbłądem, koniem lub bryczką na panoramę przy piramidach - 10$
 • transfer z Sahl Hasheesh, Makadi Bay oraz z Safagi, Soma Bay i El Gouny 5 $ za osobe od dwóch osób. W przypadku 1 osoby cena za transfer będzie wynosiła 10$

Wycieczka do Kairu FAQ – najczęściej zadawane pytania:

 • Czy wycieczka do Kairu jest bezpieczna?

Na każdej wycieczce do Kairu w autokarze jest z Wami policjant. My, jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

 • Jaka jest odległość z Hurghady do Kairu (Gizy)

Z Hurghady do Kairu jest ok 470km. Dojazd z Hurghady do Kairu trwa około 5 godzin, ale w przypadku zorganizowanej wycieczki do tego czasu trzeba doliczyć odbieranie turystów z hoteli, postoje i ewentualne korki przy wjeździe do miasta.

 • Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Kairu zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

 • O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 1 a 2:40 w nocy. Powrót z Kairu jest po 23. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

 • Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się przewodnikowi, który jedzie z Wami autokarem.

 • Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro . Płatność przyjmujemy tylko w gotówce.

 • Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście „Wykluczone” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

 • Jak blisko piramid będziemy?

Piramidy będziecie mieć na wyciągnięcie ręki w cenie wycieczki. Wejście do środka piramid jest dodatkowo płatne.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami  na whatsappie pod numerem

 +2 011 43 60 70 80 – numer egipski

na mailu pod adresem:

info@elsaheltravel.pl

lub na facebooku https://www.facebook.com/ElSahelTravel/

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Muzeum Egipskie i piramidy z Hurghady – Wycieczka autokarem do Kairu

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz