EL SAHEL TRAVEL

Stary Kair + Piramidy z Hurghady

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$40.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Chcielibyście zobaczyć piramidy, ale nie interesują Was wizyty w muzeum? Ten program jest dla Was! Zamiast muzuem egipskiego będziecie zwiedzać kościoły koptyjskie, a po obiedzie pojedziecie pod piramidy w Gizie! Wycieczka do Starego Kairu z piramidami jest też tańszą opcją i ciekawym rozwiązaniem dla osób, które były już w muzuem, a chciałyby ponownie zobaczyć piramidy.

 

Pełen program wycieczki do Starego Kairu i piramid

Około pierwszej w nocy zostajecie odebrani z hotelu w Hurghadzie przez przedstawiciela naszego biura. Klimatyzowany pojazd (zależnie od liczby chętnych bus lub autokar) zawozi Was do Kairu. Po trasie macie jeden dłuższy postój w zajeździe gdzie można skorzystać z toalet, napić się kawy czy coś przekąsić. W Kairze jesteście około 8 rano.

Zwiedzanie zaczynacie od Starego Kairu, gdzie głównymi punktami są:

 • Zawieszony Kościół Najświętszej Marii Panny – jeden z najstarszych kościołów w Egipcie. Wybudowany w około III w. n. e.
 • Kościół świętego Sergiusza
 • Meczet Amr Ibn El As
 • Synagoga Abrama Ibn Azra

Na chwilę obecną zwiedzanie meczetu oraz synagogi wewnątrz nie jest dozwolone ze względu na koronawirusa.

Po zwiedzeniu Starego Kairu pojedziecie pod piramidy w Gizie. Tam będziecie mogli zobaczyć Wielką Piramidą Cheopsa, Średnią Piramidą Chephrena oraz Małą Piramidą Mykerinosa, a także Sfinksa. Wejście do środa piramid jest dodatkowo płatne (więcej info na ten temat tutaj). Lunch w trakcie wycieczki do Kairu jest częścią pakietu.

Po zwiedzaniu piramid przewodnik zabierze Was do perfumerii pod piramidami, gdzie będzie można powąchać i kupić egipskie olejki.

Jednym z elementów wycieczki jest też rejsu po Nilu. Ten punkt programu jest dodatkowo płatny 10$ od osoby i tylko dla chętnych. Czasem odbywa się on rano, czasem w okolicach obiadu, więc pora rejsu bywa różna, ale na każdej wycieczce do Kairu jest dostępny. Osoby, które nie korzystają z rejsu czekają w autokarze.

Na koniec wycieczki zabierzemy Cię z powrotem do hotelu. W drodze powrotnej również zatrzymujemy się w zajeździe. Po przyjeździe do Hurghady czasami przesiadacie się do innych pojazdów by transfer przebiegał sprawniej.

 Jak zarezerwować wycieczkę do Starego Kairu z Hurghady?

By zarezerwować wycieczkę do Kairu należy przesłać 1. nazwę hotelu, 2. numer pokoju, 3. imiona i nazwiska wszystkich uczestników, 4. datę przylotu, 5. datę wylotu 6. nazwę biura podróży z którym przylecieliscie, 7. zdjęcie pierwszej strony paszportów, 8. zdjęcie wizy.

 Jaka jest cena wycieczki do Starego Kairu z Hurghady dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

 W jakie dni odbywa się wycieczka?

Do Kairu z programem ze Starym Kairem jeździmy we wtorki. Żeby wycieczka odbyła się w inny dzień musi być przynajmniej kilka osób chętnych. Jeżeli liczba chętnych jest niewystarczająca w poniedziałek, środę i sobotę można zamienić tę wycieczkę na program z muzuem i piramidami za dopłatą 10$ od osoby. Wycieczka z muzuem odbywa się regularnie trzy razy w tygodniu i zawsze są na nią chętni.

 • Transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
 • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
 • opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
 • obiad 
 • podatki i opłaty za usługi
 • polskojęzyczny przewodnik
 • Napoje 
 • Napiwki - bakszysz
 • Rejs łodzią motorową po Nilu – 10$
 • przejażdżka wielbłądem, koniem lub bryczką na panoramę przy piramidach - 10$
 • transfer z Sahl Hasheesh, Makadi Bay, El Gouny, Soma Bay i Safagi 5 $ od dwóch osób, w przypadku 1 osoby cena za transfer wynosi 10$

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Stary Kair + Piramidy z Hurghady

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.