EL SAHEL TRAVEL

Super Luksor z Marsa Alam

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$82.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Super Luxor

Zwiedzacie Panstwo świątynie karnak 1,5h, świątynie Haszepsut 1h Colosy memnona około 10 min by móc zrobić zdjęcia, Doline Króli z 3ema wybranymi grobowcami przez przewodnika (Najczęściej są to grobowce Ramsesa trzeciego, Ramsesa czwartego, Ramsesa dziewiątego) 2h.

Oczywiście w cenie wycieczki mają Państwo obiad w restauracji do której będziecie płynąć około 10min łódką po Nilu ponieważ znajduję się przy rzece oraz rejs na wyspę bananową.

Czym właściwie jest ta „Dolina Królów”? Jest to miejsce, w którym pochowano faraonów (i ich rodziny). Taki starożytny cmentarz z grobowcami wykutymi w skale. Warto pamiętać, że starożytni Egipcjanie przywiązywali niezwykłą wagę do życia po śmierci. Ich grobowce są zazwyczaj prawdziwymi dziełami sztuki. Spacer po korytarzach wypełnionych obrazami i salach, w których niegdyś znajdowały się mumie faraonów, robi niesamowite wrażenie.

Większość grobowców w Dolinie Królów została splądrowana, zanim archeolodzy dotarli do nich. Dlatego też odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 roku wywołało ogromne poruszenie. Pomimo późnego odkrycia grobowiec ten był pełen skarbów. Były tam złote łóżka, tron, skrzynie i słynna złota maska Tutanchamona ważąca około 10 kilogramów. Dziś maska znajduje się w Muzeum Egipskim w Kairze i można ją podziwiać podczas wycieczki do Kairu.

Wycieczka odbywa sie w poniedziałek oraz środę

 
  • Transfer z i do hotelu w Marsa Alam
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Opłaty za wstęp zgodnie z programem wycieczki
  • Obiad
  • Rejs na wyspę bananową
  • Podatki i opłaty za usługi
  • Napoje
  • transfer z hoteli : Lahami bay beach, Shams Alam, Gorgonia Beach, Fantazia Resort, Gemma Resort, Laguna Beach oraz Dream Lagoon jest dodatkowo płatny 5$ od osoby od dwóch osób, przy 1 osobie cena za transport wynosi 10$

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Super Luksor z Marsa Alam

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz