EL SAHEL TRAVEL

VIP Luksor z Doliną Królów

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$84.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Wycieczka do Luksoru z Doliną Królów z Marsa Alam ma w programie świątynię Karnak, świątynię Hatszepsut i Kolosy Memnona, a także Dolinę Królów, czyli starożytną nekropolię. W Dolinie Królów wejdziesz do trzech grobowców wybranych przez Twojego przewodnika. Zwykle są to grobowce Ramzesa trzeciego, Ramzesa czwartego i Ramzesa dziewiątego.

Czym właściwie jest ta „Dolina Królów”? Jest to miejsce, w którym pochowano faraonów (i ich rodziny). Taki starożytny cmentarz z grobowcami wykutymi w skale. Warto pamiętać, że starożytni Egipcjanie przywiązywali niezwykłą wagę do życia po śmierci. Ich grobowce są zazwyczaj prawdziwymi dziełami sztuki. Spacer po korytarzach wypełnionych obrazami i salach, w których niegdyś znajdowały się mumie faraonów, robi niesamowite wrażenie.

Większość grobowców w Dolinie Królów została splądrowana, zanim archeolodzy dotarli do nich. Dlatego też odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 roku wywołało ogromne poruszenie. Pomimo późnego odkrycia grobowiec ten był pełen skarbów. Były tam złote łóżka, tron, skrzynie i słynna złota maska Tutanchamona ważąca około 10 kilogramów. Dziś maska znajduje się w Muzeum Egipskim w Kairze i można ją podziwiać podczas wycieczki do Kairu.

Maksymalna ilość w jednym busie 4-10 osób.

Wycieczka odbywa się w piątek, sobote, poniedziałek oraz środe.

Na VIP rezerwację najlepiej zrobić 3 dni przed planowaną wycieczką.

  • Transfer z i do hotelu w Hurghadzie
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Opłaty za wstęp zgodnie z programem wycieczki
  • Obiad
  • Podatki i opłaty za usługi
  • Napoje
  • Napiwki
  • Rejs na wyspę bananową 12 USD za osobę
  • transfer z hoteli : Lahami bay beach, Shams Alam, Gorgonia Beach, Fantazia Resort, Gemma Resort, Laguna Beach oraz Dream Lagoon jest dodatkowo płatny 5$ od osoby od dwóch osób, przy 1 osobie cena za transport wynosi 10$

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

VIP Luksor z Doliną Królów

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz