EL SAHEL TRAVEL

Wycieczka do Doliny Królów z Marsa Alam

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$75.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Luksor z Doliną Królów
Zwiedzacie Panstwo świątynie karnak 1,5h, świątynie Haszepsut 1h Colosy memnona około 10 min by móc zrobić zdjęcia, Doline Króli z 3ema wybranymi grobowcami przez przewodnika (Najczęściej są to grobowce Ramsesa trzeciego, Ramsesa czwartego, Ramsesa dziewiątego) 2h.

Oczywiście w cenie wycieczki mają Państwo obiad w restauracji do której będziecie płynąć około 10min łódką po Nilu ponieważ znajduję się przy rzece
Dodatkowo płatne dla osób chętnych:
Rejs do wyspy bananowej 12$

Co to właściwie jest ta “Dolina Królów”? Jest to miejsce gdzie pochowani byli faraonowie (oraz ich rodziny). Taki starożytny cmentarz z grobowcami wykutymi w skale. Warto pamiętać, że Starożytni Egipcjanie przykładali niezwykłą wagę do życia po śmierci. Ich grobowce to zwykle prawdziwe dzieła sztuki. Spacer wypełnionymi malowidłami korytarzami oraz sale, w których znajdowały się niegdyś mumie faraonów, robi niesamowite wrażenie.

Większość grobowców w Dolinie Królów została splądrowana zanim dotarli do nich archeolodzy. Dlatego odkrycie w 1922 roku przez Howarda Cartera Grobowca Tutenchamona wywołało ogromne poruszenie. Pomimo późnego odkrycia ten grobowiec wypełniony był skarbami. Znajdowały się tam złote łoża, tron, skrzynie, oraz słynna złota maska Tutenchamona warząca około 10 kilogramów. Obecnie maska znajduje się w Muzuem Egipskim w Kairze i można ją podziwiać podczas wycieczki do Kairu.

Do Doliny Królów jeździmy w każdy wtorek, czwartek i niedzielę.

  • Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
  • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
  • opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
  • lunch
  • podatki i opłaty za usługi
  • Napoje
  • Napiwki
  • Rejs na wyspę bananową $12 za osobę
  • transfer z hoteli : Lahami bay beach, Shams Alam, Gorgonia Beach, Fantazia Resort, Gemma Resort, Laguna Beach oraz Dream Lagoon jest dodatkowo płatny 5$ od osoby od dwóch osób, przy 1 osobie cena za transport wynosi 10$

WYCIECZKA DO LUKSORU FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Wycieczka do Luksoru z Marsa Alam – czy warto?

Podobnie jak w przypadku wycieczki do Kairu tak i ta wycieczka jest związana z kilkugodzinną podróżą autobusem. Dlatego też przed kupieniem wycieczki do Luksoru (czy do Kairu) turyści pytają czy aby na pewno warto się męczyć. Zazwyczaj jednak się decydują, jadą i wracają wyczerpani, ale niesamowicie zadowoleni. Większości z nich Luksor podoba się dużo bardziej niż Kair.

Wycieczka do Doliny Królów z Marsa Alam– o czym warto pamiętać?

Wycieczka do Luksoru jest całodniową wycieczką podczas której zapewniony macie lunch. Dzień przed wyjazdem warto więc zgłosić w recepcji hotelu, że wybieracie się na wycieczkę i chcielibyście zamówić śniadanie na wynos tzw. breakfast box.

 Czy wycieczka do Luksoru jest bezpieczna?

Jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

 Jak się ubrać do Luksoru?

Przede wszystkim wygodnie. W Luksorze zwykle jest dość gorąco (zwłaszcza latem, temperatura daje się we znaki), ale dobrze mieć ze sobą też coś cieplejszego na podróż autokarem. Zasypiając pod klimatyzacją można zmarznąć. Nie ma wymogów jeśli chodzi o zakrywanie ramion czy nóg by móc zwiedzić starożytne świątynie czy grobowce, ale zachowajmy umiar. Warto ubrać się na sportowo, nie wyzywająco, by nie przyciągać nadmiernej uwagi sprzedawców.

 Jaka jest odległość z Marsa Alam do Luksoru?

Z Marsa Alam do Luksoru (przez Safagę) jest ok 450 km.

 Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Luksoru zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

Z hotelu w Marsa Alam odbierają Was zwykle małe busy (albo samochody osobowe), które dowożą Was do Safagi. Dopiero w Safadze przesiadacie się do autokaru.

 O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Marsa Alam odbieramy między 3:40 a 5 rano. Powrót z Luksoru jest około 22. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

 Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się rezydentowi, który jedzie z Wami autokarem.

 Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

 Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście „Dodatkowo płatne” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat jednodniowej wycieczki do Luksoru skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel – wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +201143607080. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Wycieczka do Doliny Królów z Marsa Alam

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz