EL SAHEL TRAVEL

Egipt – porady przed wyjazdem?

Egipt – porady przed wyjazdem

jaką walutę zabrać do Egiptu

Zestawienie „Egipt – porady przed wyjazdem” zostało przygotowane głównie z myślą o osobach, które wybierają się do Egiptu po raz pierwszy, ale z pewnością również prawdziwy egiptomaniacy znajdą tu coś interesującego. Zachęcamy do zostawiania pytań w komentarzach, chętnie dodamy kolejne rady do naszej listy.

Bezpieczeństwo w Egipcie

 Czy w Egipcie jest bezpiecznie?

Sytuacja w Egipcie jest stabilna na dzień dzisiejszy. Wybierając się na wakacje do kurortu nie macie się czego obawiać. Zapraszamy do przeczytania opinii Polki mieszkającej w Egipcie na temat bezpieczeństwa : Czy w Egipcie jest bezpiecznie?

Dokumenty do Egiptu

 Czy do Egiptu trzeba mieć paszport?

Tak. By udać się na wakacje w Egipcie trzeba mieć ważny paszport. Data ważności paszportu musi przekraczać 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu do Polski. Czyli jeśli lecimy na wakacje np 06.06.2022 (szóstego czerwca 2022) i wracamy po tygodniu 13.06.2022, to data ważności nie może być wcześniejsza niż 14.12.2022. Data wydania paszportu nie jest żadnym problemem. Nawet jeśli odebraliśmy paszport w dniu wylotu wciąż możemy lecieć do Egiptu.

 Czy do Egiptu trzeba wizę?

Tak. Przylatując z Europy do Egiptu trzeba mieć ważną wizę turystyczą. Taką wizę wykupujemy na lotnisku w Egipcie po wylądowaniu. Wiza kosztuje 25$. Jeśli nie chcecie płacić dodatkowej prowizji pobieranej przez rezydentów biur podróży – zwykle ok 2-3$ od osoby – koniecznie udajcie się do okienka z napisem „bank”. Tam za wizę nie powinni wziąć więcej pieniędzy niż 25$. Niestety rezydenci, którzy nawołują by podążać za nimi do innych stanowisk zwykle biorą odrobinę więcej pieniędzy.

 Ile kosztuje wiza do Egiptu?

Wiza kosztuje 25$ od osoby. Aczkolwiek często kupując wizę na stoisku u rezydenta po wyjściu z samolotu, musicie zapłacić też dodatkową opłatę ok 2-3$. By nie płacić na lotnisku w Hurghadzie tej dodatkowej kwoty wystarczy kupić wizę w okienku „Bank”, a nie u rezydenta.

 Ile trwa lot do Egiptu

Bezpośredni lot z Polski do Egiptu trwa około 4.5 h. Zależnie od miasta wylotu oraz przylotu.

Szczepienia

 Czy przed wyjazdem do Egiptu trzeba się zaszczepić?

Nie ma żadnych obowiązkowych szczepień przed przyjazdem do Egiptu. Aczkolwiek osoby zaszczepione na koronawirusa nie muszą robić testów PCR.

Co zabrać do Egiptu

 Co trzeba zabrać do Egiptu?

Do Egiptu należy zabrać krem z filtrem, leki przeciwbólowe, okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy, bikini, a przede wszystkim : dobry humor.

Waluta w Egipcie

 Jaką walutę zabrać do Egiptu?

Najlepiej zabrać dolary. Ale mogą też być euro. Jeżeli interesuje Was więcej informacji na ten temat zapraszamy na oddzielny post pt. Jaką walutę zabrać do Egiptu

 Jaka jest waluta w Egipcie?

Egipską walutą jest funt egipski, dzielony na piastry. Jeden funt egipski na chwilę obecną odpowiada około 25 groszom.

 Gdzie można wymienić walutę w Egipcie?

W Egipcie waluty można wymieniać w bankach oraz kantorach, ale również w wielu bankomatach. W większości hoteli są bankomaty w których bez problemu możecie wymienić dolary czy euro na funty egipskie po standardowym kursie. Zazwyczaj bankomat zaokrągla wypłacaną kwotę do 5 funtów egipskich. UWAGA! W Egipcie bardzo ciężko jest wymienić funty egipskie na dolary czy euro.

 Czy można płacić kartą w Egipcie?

Tak. W Egipcie można płacić kartą. Warto jednak przed wylotem skontaktować się ze swoim bankiem i zapytać jakie są koszty związane z korzystaniem z Waszej karty, oraz czy nie macie zablokowanych płatności poza Europą (niestety kilku naszych turystów zgłaszało taki problem). Warto korzystać z Revoluta.

Leki w Egipcie

 Jakie leki zabrać do Egiptu?

Do Egiptu warto zabrać leki przeciwbólowe oraz wodę utlenioną, a także plastry. Wszystkie leki są dostępne w egipskich aptekach. Część z nich w dużo lepszej cenie niż w Polsce. Ale warto mieć przy sobie chociaż te podstawowe leki. Mogą się przydać jeszcze na lotnisku, albo apteka w hotelu będzie akurat zamknięta, a do całodobowej może być daleko.

 Jak się uchronić przed zemstą faraona?

Przede wszystkim unikać niebutelkowanej wody, lodu w drinkach, świeżych soków w niesprawdzonych miejscach.

 Ile kosztuje Antinal? – Antinal cena

Na chwilę obecna 1 opakowanie Antinalu kosztuje 24 funty egipskie, czyli ok 1.5$. Jeśli będziecie płacić w dolarach to raczej zapłacicie 2$. Warto pamiętać, że w aptekach egipskich często zawyżane są ceny. Więc jeśli za antinal chcą od Was więcej niż 2$ to starajcie się targować. Można powiedzieć na przykład, że wiecie, że ten lek nie kosztuje nawet 2$, więc to jest maksymalna cena jaką możecie zapłacić.

 Czy w Egipcie narkotyki są legalne?

Nie. W Egipcie narkotyki są nielegalne. Za ich sprzedaż grozi kara śmierci.

 Jakie napięcie jest w Egipcie i jakiego rodzaju wtyczki?

W Egipcie jest napięcie 220 V, a wtyczki takie same jak w Polsce.

 Czy nocą można się kąpać w basenach?

W większości hoteli w godzinach wieczornych, najczęściej już po zachodzie słońca, baseny poddawane są zabiegom higienicznym i chlorowaniu dlatego korzystanie z nich jest zabronione

Czas w Egipcie

 Która jest godzina w Egipcie?

W Egipcie jest obecnie o godzinę później niż w Polsce.

 Czy w Egipcie jest zmiana czasu?

W Egipcie nie ma zmiany czasu. Więc obecnie jest o godzinę później niż w Polsce.

 Czy w Egipcie można kupić alkohol?

Alkohol nie jest sprzedawany w standardowych sklepach egipskich. Można kupić alkohol w Duty Free, albo w barach. W Duty Free standardowo alkohol można kupić tylko do 48h po przylocie

Wycieczki fakultatywne w Egipcie

 Gdzie warto wykupić wycieczki fakultatywne podczas wakacji w Egipcie?

Zachęcamy do korzystania z lokalnych biur, które oferują dużo lepsze ceny niż rezydenci. Podczas wakacji w Hurghadzie czy Marsa Alam zapraszamy do korzystania z wycieczek faklutatywnych z El Sahel Travel

 Jak rezerwować wycieczki z El Sahel Travel?

By zarezerwować wycieczkę fakultatywną w Egipcie wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie, skontaktować się z nami przez Viber czy Whatsapp na numer telefonu 0048791295430, napisać do nas maila na info@elsaheltravel.pl, bądź wysłać nam wiadomość na messangerze .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Wszystkie kategorie

Szybki proces rezerwacji

Porozmawiaj z ekspertem

× Rezerwuj teraz