EL SAHEL TRAVEL

Internet w Egipcie

Planując wakacje w Egipcie z pewnością chcielibyście pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Ważne więc by przed wyjazdem wiedzieć jak zdobyć i ile kosztuje internet w Egipcie.

Niektóre hotele oferują darmowe wi-fi w określonych miejscach bądź godzinach. Jest to jednak zazwyczaj dość kiepskiej jakości łącze. Poza ograniczeniami czasowymi, oraz wybranymi miejscami, w których można połączyć się z internetem w hotelu, szybkość połączenia jest zwykle niewielka.
Nasi turyści chwalą darmowy internet w hotelu Meraki, Sunsrise Garden, Jungle Aqua Park i Albatros Citadel.

Jeżeli zależy Wam by cały czas pozostać online warto kupić kartę SIM z internetem. Jednym z najpopularniejszych operatorów telefonicznych w Egipcie jest Vodafone. Vodafone w Hurghadzie ma swoje punkty m.in. na lotnisku, w centrum miasta (zaraz naprzeciwko hotelu Seagull), oraz w centrum handlowym Senzo (niedaleko hoteli Alf Leila wa Leila czy Jungle Aqua Park).

Na lotnisku ceny mogą być odrobinę wyższe i będą podane w dolarach. W pozostałych punktach ceny powinny być te same i podane w funtach egipskich.

Ile kosztuje internet w Egipcie

By kupić internet w Egipcie powinniście udać się z paszportem do jednego z punktów Vodafone, Orange, bądź Etisalat i kupić kartę SIM, a następnie doładować ją i aktywować jeden z pakietów internetowych. Warto wiedzieć, że od doładowania konta pobierany jest podatek w wysokości 30%. Czyli płacąc za doładowanie konta 100 funtów egipskich, stan konta będzie wynosił 70 funtów egipskich

Obecnie dostępne są pakiety internetowe w bardzo dobrych cenach np. 8gb + 8gb extra za 10$ w Orange.

Ceny internetu w Vodafone*

1.8 GB39 LE ≈ 2.5 $
2.5 GB52LE ≈ 3.5 $
4 GB78LE ≈ 5 $
8 GB130 LE ≈ 8.5$
12 GB195 LE ≈ 12.5 $

* do cen podanych w Egipcie trzeba doliczyć koszt karty SIM, jeśli nie macie karty Vodafone i będziecie kupować nową. W Egipcie nie przyjmuje się niższych nominałów niż 1$, więc jeśli będziecie płacić w dolarach, to ceny zostaną zaokrąglone do góry

Jak sprawdzić ile zostało interntu

Bardzo ważne by poprosić osobę, która sprzedaje Wam kartę i internet, by pokazała Wam ile GB zostało zakupionych. Można to sprawdzić w aplikacji typu: „Ana Vodafone” czy „My Orange Egypt”. Nasi turyści alarmowali, że kupując na lotnisku zdażyło im się, że zapłacili za więcej GB niż otrzymali.

W Orange stan internetu można też sprawdzić kodem : #100*4#

Jak dzwonić z Egiptu do Polski

Warto wiedzieć, że jest spory problem z połączeniami audio przez Whatsapp i Skype w Egipcie. Zwykle trzeba skonfigurować vpn, by można było takie rozmowy prowadzić. Jeśli instalowanie dodatkowych aplikacji do vpn nie jest wam po drodze, zawsze można skorzystać z messengera, bądź vibera. Te aplikacje powinny rozwiązać problem rozmów z Polską.

Co ciekawe Viber ma w ofercie również rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne. Czyli nawet jeśli osoba, do której chcecie zadzwonić nie ma internetu, wciąż możecie z nią porozmawiać przez Viber. Niestety ta opcja jest dodatkowo płatna, choć na szczęście bardzo tania. Za jedyne 5.99USD przez miesiąc macie nielimitowane rozmowy z wieloma krajami świata, w tym z m.in. Polską, Anglią, USA, Niemcami, Francją, itp. Jest to miesięczny plan, więc jeśli nie planujecie korzystać z rozmów przez Viber po powrocie do kraju warto pamiętać o anulowaniu planu przed jego końcem, by nie zostało pobrane kolejne 5.99USD z Waszej karty kredytowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Wszystkie kategorie

Szybki proces rezerwacji

Porozmawiaj z ekspertem

× Rezerwuj teraz