fbpx

EL SAHEL TRAVEL

Sataya – Rafa Delfinów w Marsa Alam

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$60.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

9 godziny

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

9 godziny

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Jeśli marzysz o zobaczeniu delfinów w naturalnym środowisku Sataya zdecydowanie jest tym, czego szukasz. Przy tej rafie jeszcze nam się nie zdarzyło by nie spotkać delfinów i zawsze są to duże stada tych wspaniałych ssaków.

Z portu wypływamy około 9 rano. Do Satayi płynie się około 2.5h. Następnie przesiadamy się na ponton, który wiezie nas na delfiny. Snurkowanie z delfinami trwa około 30 – 40 minut. Zwykle kilkukrotnie w tym czasie wracamy na ponton i przepływamy w inne, pobliskie miejsca, pontonem.

Po pływaniu z delfinami wracamy na statek, gdzie serwowany jest lunch wliczony w cenę wycieczki. Po obiedzie mamy kolejną przerwę na snurkowanie, tym razem przy rafach koralowych. Snorkeling trwa około 30-40 minut. Po drugim snurkowaniu wracamy do portu.

Na rejs na Satayę wypływamy z portu w Hamacie, który znajduje się ok 250km na południe od El Quseir, 170km na południe od Port Ghalib oraz około 110km na południe od Marsa Alam. Z hoteli zlokalizowanych bliżej lotniska trzeba się więc liczyć z dość długim dojazdem do portu. W trakcie transferu mamy jeden postój w Marsa Alam przy sklepie by móc kupić coś do picia czy do przekąszenia oraz skorzystać z toalety. Postój trwa około 10 minut. Na rejsy morskie z Marsa Alam zawsze trzeba ze sobą mieć kserokopię paszportów

Jeśli jesteście zakwaterowaniu w hotelu na północ od miasta Marsa Alam warto przygotować się na dłuższą podróż i zaopatrzyć w breakfast boxy i wodę. Warto zabrać też coś z kolacji (banany, słodkie bułki, wedle uznania). Na transfer można wziąć poduszkę podróżną do busa czy coś do przykrycia, bo jak się zaśnie pod klimatyzacją można zmarznąć.

W porcie w Hamacie jest sporo biednych, egipskich dzieci, które podchodzą do turystów wysiadających z busów prosząc o jedzenie i picie. Jeżeli chcielibyście je wspomóc warto być na to przygotowanym.

 Jak zarezerwować wycieczkę do Domu Delfinów z Marsa Alam?

By zarezerwować wycieczkę Sataya – Dom Delfinów należy przesłać nazwę hotelu, numer pokoju i liczbę osób zainteresowanych wycieczką z podziałem na dorosłych i dzieci do 6 lat i między 6 a 12 lat.

 

Jaka jest cena wycieczki Sataya Dom Delfinów z Marsa Alam dla dzieci?

Dzieci do 6 lat płacą 5$. Dzieci między 6 a 12 lat płacą 30$.

 W jakie dni odbywa się wycieczka?

Rejs do delfinów może się odbyć w poniedziałek, środę i piątek.

  • Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
  • przewodnik
  • maski i płetwy do snurkowania
  • lunch na statku
  • woda, napoje bezalkoholowe na statku
  • sprzęt do snorklingu (maska, rurka, płetwy)
  • Napiwki - bakszysz
  • zdjęcia/filmy kupione od fotografa na statku
  • napiwki 

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Sataya – Rafa Delfinów w Marsa Alam

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz