fbpx

EL SAHEL TRAVEL

Hamata – Wyspy Qulaan – Egipskie Malediwy

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$55.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

9 godziny

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

9 godziny

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Wyspy Qulaan (Hamata) nie bez powodu znane są pod nazwą Egipskie Malediwy. Zapierający dech w piersiach widok z krystalicznie czystą wodą mieniącą się odcieniami turkusu oraz bielutkim piaskiem powoduje, że to miejsce chętnie odwiedzane jest przez turystów.

Do pierwszego postoju płyniemy z portu około 30-40 minut. Najpierw zatrzymujemy się przy wyspie. Osoby, które lubią snurkowanie, mogą do wyspy dopłynąć wpław z przewodnikiem, podziwiając przy tym piękną rafę. Pozostali mogą popłynąć na wyspę pontonem. Wyspa jest niezagospodarowana. Nie ma tam leżaków, mat, parasoli, toalet. Zachwyca swoją naturalnością. Można wsłuchać się w nawałujące mewy, obejrzeć kraby biegające po piasku. Na wyspie jesteśmy około 30minut.

Następnie wracamy na statek i udajemy się na snurkowanie przy rafach. Po drugim przystanku odbywa się obiad na statku. Po obiedzie w programie mamy jeszcze jedno snurkowanie przy rafach.

W cenie transfer z hotelu, napoje bezalkoholowe na statku, obiad, sprzęt do snurkowania.

Na rejs na Egipskie Malediwy wypływamy z portu w Hamacie, który znajduje się ok 250km na południe od El Quseir, 170km na południe od Port Ghalib oraz około 110km na południe od Marsa Alam. Z hoteli zlokalizowanych bliżej lotniska trzeba się więc liczyć z dość długim dojazdem do portu. W trakcie transferu mamy jeden postój w Marsa Alam przy sklepie by móc kupić coś do picia czy do przekąszenia oraz skorzystać z toalety. Postój trwa około 10 minut. Na rejsy morskie z Marsa Alam zawsze trzeba ze sobą mieć kserokopię paszportów

Jeśli jesteście zakwaterowaniu w hotelu na północ od miasta Marsa Alam warto przygotować się na dłuższą podróż i zaopatrzyć w breakfast boxy i wodę. Warto zabrać też coś z kolacji (banany, słodkie bułki, wedle uznania). Na transfer można wziąć poduszkę podróżną do busa czy coś do przykrycia, bo jak się zaśnie pod klimatyzacją można zmarznąć.

W porcie w Hamacie jest sporo biednych, egipskich dzieci, które podchodzą do turystów wysiadających z busów prosząc o jedzenie i picie. Jeżeli chcielibyście je wspomóc warto być na to przygotowanym.

 Jak zarezerwować wycieczkę do Hamaty z Marsa Alam?

By zarezerwować wycieczkę na Wyspy Qulaan należy przesłać nazwę hotelu, numer pokoju i liczbę osób zainteresowanych wycieczką z podziałem na dorosłych i dzieci do 6 lat i między 6 a 12 lat.

Jaka jest cena wycieczki na Wyspy Qulaan dla dzieci?

Dzieci do 6 lat płacą 5$. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

 W jakie dni odbywa się wycieczka?

Rejs na wyspy Qulaan może się odbywać w niedzielę, wtorek i czwartek.

  • Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
  • przewodnik
  • maski i płetwy do snurkowania
  • lunch na statku
  • woda, napoje bezalkoholowe na statku
  • sprzęt do snorklingu (maska, rurka, płetwy)
  • Napiwki - bakszysz
  • zdjęcia/filmy kupione od fotografa na statku
  • napiwki 

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

OPINIE TURYSTÓW

Hamata – Wyspy Qulaan – Egipskie Malediwy

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz