fbpx

EL SAHEL TRAVEL

Dwudniowa wycieczka Kair i Luxor z Marsa Alam z noclegiem w Hurghadzie

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$170.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

2 days

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

2 days

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

By zwiedzić zarówno Kair, jak i Luxor, podczas krótkich wakacji w Marsa Alam, dwudniowa wycieczka z noclegiem w Hurghadzie jest najlepszym rozwiązaniem. W ciągu dwóch dni możecie zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki starożytnego Egiptu – piramidy, Sfinksa, świątynię Karnak, świątynię Hatszepsut, Kolosy Memnona oraz mnóstwo eksponatów w Muzuem Egipskim w Kairze (wliczając w to m.in złotą maskę Tutenchamona).

Dzień 1 – Kair (muzeum egipskie i piramidy)

Między 21:00 a 23:00 z hotelu w Marsa Alam odbiera Was klimatyzowany busik lub samochód osobowy, którym udajecie się do Hurghady. W Hurghadzie przesiadacie się do autokaru i ruszacie w podróż do stolicy Egiptu. Na miejscu jesteście około ósmej rano. Zwiedzanie zaczynacie od Muzuem Egipskiego przy Placu Tahrir (stare muzeum, gdzie znajdują się skarby z grobowca Tutenchamona, w tym złota maska).

Około południa na wycieczce jest obiad w formie stołu szwedzkiego. Ten posiłek jest wliczony w cenę, ale napoje podczas całej wycieczki są dodatkowo płatne.

Po obiedzie udajecie się do Gizy. Tam będziecie mieli okazję zobaczyć piramidy i Sfinksa.

Podczas wycieczki dostępny jest rejs po Nilu (dodatkowo płatny 10$ od osoby). Korzystanie z rejsu nie jest obowiązkowe, ale turyści, którzy nie korzystają czekają na resztę grupy w autokarze.

Na wycieczce odwiedzacie też perfumerię i fabrykę papirusów. Zarówno tam, jak i przy muzuem czy pod piramidami, zainteresowane osoby mogą kupić pamiątki. Podczas wycieczki nie jedziemy na targ.

Powrót do hotelu w Hurghadzie około północy. Nocleg w hotelu macie opłacony. Cena zawiera też późną kolację w hotelu oraz suchy prowiant (breakfast box) na wycieczkę do Luksoru.

Dzień 2 – zwiedzanie Luksoru

Około czwartej rano następnego dnia z hotelu odbiera Was autokar, którym jedziecie do Luxoru. W Luxorze jesteście około 9:30 rano. Zwiedzanie zaczynacie od świątyni Karnak. Następnie udajecie się na obiad przy Nilu. Kolejnym punktem programu są świątynia Hatszepsut, Dolina Królów, warsztawy alabastrowe oraz Kolosy Memnona.

W Luksorze jest możliwość rejsu po Nilu na Wyspę Bananową, gdzie serwowany jest poczęstunek z przepysznych, dojrzewających na egipskim słońcu, owoców. Rejs jest dodatkowo płatny – 12$ od osoby. Turyści, którzy nie korzystają z rejsu czekają na resztę grupy w autokarze.

Z Luksoru autokarem jedziecie do Safagi, skąd odbiera Was busik lub samochód osobowy, który zawozi Was do Waszego hotelu w Marsa Alam. Na miejscu jesteście około 22:00 – 23:00.

Zwiedzanie będzie się odbywać w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika.

 

 • Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
 • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
 • opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
 • obiad w Kairze i Luksorze
 • późna kolacja po wycieczce do Kairu
 • suchy prowiant na wycieczkę do Luksoru
 • nocleg w hotelu w Hurghadzie
 • podatki i opłaty za usługi
 • Napoje
 • Napiwki - bakszysz
 • Rejs łodzią motorową po Nilu – 10$
 • przejażdżka wielbłądem, koniem lub bryczką na panoramę przy piramidach - 10$
 • wejście do środka piramidy
 • Rejs na wyspę bananową $12 za osobę

DWUDNIOWA WYCIECZKA KAIR I LUXOR Z MARSA ALAM Z NOCLEGIEM W HURGHADZIE - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Jak zarezerwować dwudniową wycieczkę do Kairu i Luxoru z Marsa Alam z noclegiem w Hurghadzie?

By zarezerwować wycieczkę należy przesłać 1. nazwę hotelu, 2. numer pokoju, 3. imiona i nazwiska wszystkich uczestników, 4. datę przylotu, 5. datę wylotu 6. nazwę biura podróży z którym przylecieliscie, 7. zdjęcie pierwszej strony paszportów, 8. zdjęcie wizy.

Jaka jest cena dwudniowej wycieczki Kair i Luxor z Marsa Alam z noclegiem w Hurghadzie dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

 W jakie dni odbywa się wycieczka?

Wycieczkę zaczynamy od zwiedzania Kairu, więc z hoteli w Marsa Alam odbieramy w niedzielę, wtorki i piątki między 21:00 a 23:00. W poniedziałki, środy i soboty zwiedzacie Kair, a we wtorki, czwartki i niedziele zwiedzacie Luxor.

Dwudniowa wycieczka Kair i Luxor z Marsa Alam z noclegiem w Hurghadzie – czy warto?

Jeżeli wybieracie się do Marsa Alam na krótki urlop, a chcielibyście zobaczyć najważniejsze zabytki Starożytnego Egiptu, to zdecydowanie warto! Dwudniowa wycieczka z noclegiem w Hurghadzie znacznie skraca czas podróży.

Dwudniowa wycieczka Kair i Luxor z Marsa Alam z noclegiem w Hurghadzie – o czym warto pamiętać?

Na tej wycieczce jesteście kwaterowani w hotelu w Hurghadzie, więc koniecznie musicie mieć ze sobą paszport. Dzień przed wyjazdem warto zgłosić w recepcji hotelu, że wybieracie się na wycieczkę i chcielibyście zamówić śniadanie na wynos tzw. breakfast box.

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy oraz Muzeum łodzi Khufu za dodatkową opłatą – zapraszamy do zapoznania się z cennikiem w artykule zwiedzanie piramid ceny

 Czy wycieczka odbywa się w czasach koronawirusa?

Tak. Wycieczka odbywa się bez zmian. Aczkolwiek ze względu na niewielką ilość turystów warto skontaktować się z nami by upewnić się, że na dany dzień są chętni

 Czy na wycieczce zwiedzamy stare czy nowe muzuem?

W programie wycieczki wciąż dostępne jest stare muzuem przy placu Tahrir w którym znajdują się między innymi skarby z grobu Tutenchamona, w tym złota maska. Nowe muzuem wciąż jest niedostępne do zwiedzania dla zorganizowanych grup.

 Czy wycieczka jest bezpieczna?

Oczywiście. My, jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą i nieprzejzdnymi drogami.

 Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

 O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Marsa Alam odbieramy ok 22 a 23:30. Powrót z Kairu jest ok północy do hotelu w Hurghadzie. Około 4 rano następnego dnia odbieramy Was na wycieczkę do Luksoru. Powrót z Luksoru do Waszego hotelu w Marsa Alam jest około 22:00-23:00. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

 Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się rezydentowi, który jedzie z Wami autokarem.

 Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, oraz przyjmujemy płatność tylko gotówką

 Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście “Dodatkowo płatne” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

 Jak blisko piramid będziemy?

Piramidy będziecie mieć na wyciągnięcie ręki w cenie wycieczki. Wejście do środka piramid jest dodatkowo płatne.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami  na whatsappie pod numerem

 +2 011 43 60 70 80 – numer egipski

na mailu pod adresem:

info@elsaheltravel.pl

lub na facebooku https://www.facebook.com/ElSahelTrave

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Dwudniowa wycieczka Kair i Luxor z Marsa Alam z noclegiem w Hurghadzie

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz