EL SAHEL TRAVEL

Wycieczka do Kairu (Piramidy z Marsa Alam)

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$83.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

12

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Piramidy w Gizie to jeden z siedmiu cudów świata. Być w Egipcie i nie zobaczyć piramid? Przecież to się w głowie nie mieści! Wprawdzie z Marsa Alam jest do Kairu dość daleko (około 750 kilometrów), ale wycieczka pod piramidy trwa niewiele ponad dobę. Poza piramidami w Gizie będziecie mogli też zobaczyć eksponaty w Muzuem Egipskim w Kairze, w tym złotą maskę Tutenchamona!

Wycieczka do Kairu busem – wersja dla małych grup VIP

Wycieczka standardowo odbywa się autokarem z grupą ok 35 osób, ale ten sam program jest też do zrealizowania w wersji prywatnej dla mniejszych grup – między 4 a 8 osób, małym busem. Cena wycieczki wynosi wtedy 85$ od osoby Wycieczka VIP busem odbywa się w niedzielę, wtorek i piątek. W cenę wycieczki VIP wliczona jest butelka wody oraz puszka napoju gazowanego lub szklanka soku w restauracji podczas obiadu.

Na wycieczkę do Kairu z Marsa Alam zostaniecie odebrani spod hotelu w którym jesteście zameldowani samochodem osobowym bądź busem (zależnie od ilości chętnych). Kierowca zawiezie Was do Hurghady, gdzie przesiądziecie się do innego busa / autokaru, którym udacie się do Kairu. Około 200km przed Kairem zatrzymacie się w zajeździe Zafarana, gdzie będzie można skorzystać z toalet, napić się kawy, czy coś zjeść.

Do Kairu dojeżdżacie około 8 rano. Pierwszym punktem wycieczki jest zwiedzanie Muzeum Egipskiego, gdzie znajduje się m.in. ponad 1700 obiektów z Grobowca Tutenchamona, w tym złota maska faraona.

 

Po Muzuem Egipskim udajecie się na obiad wliczony w cenę wycieczki. Obiad jest w restauracji w pobliżu piramid, w formie stołu szwedzkiego. Napoje podczas obiadu są dodatkowo płatne.

Po obiedzie udajecie się na zwiedzanie piramid w Gizie. Wielkie Piramidy, jeden z siedmiu cudów świata, włącznie z Wielką Piramidą Cheopsa, Średnią Piramidą Chephrena oraz Małą Piramidą Mykerinosa, a także Sfinksem.

W międzyczasie chętne osoby mogą skorzystać z rejsu po Nilu. Ta atrakcja jest dodatkowo płatna 10$ od osoby. Turyści, którzy nie korzystają z rejsu czekają na pozostałych w autokarze. Jeśli jesteście w Kairze bardzo wcześnie, gdy Muzuem jest jeszcze zamknięte, rejs po Nilu jest pierwszym punktem wycieczki.

Po zrealizowaniu całego programu wycieczki pora na powrót. Około północy jesteście w Hurghadzie, gdzie przesiadacie się do samochodu, który zabierze Was do hotelu w Marsa Alam. Na miejscu jesteście około drugiej – trzeciej w nocy.

Zwiedzania będzie się odbywać w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika.

* podana cena wycieczki jest aktualna przy min 2 osobach chętnych na dany termin

 Jak zarezerwować wycieczkę do Kairu z Marsa Alam?

By zarezerwować wycieczkę do Kairu należy przesłać 1. nazwę hotelu, 2. numer pokoju, 3. imiona i nazwiska wszystkich uczestników, 4. datę przylotu, 5. datę wylotu 6. nazwę biura podróży z którym przylecieliscie, 7. zdjęcie pierwszej strony paszportów, 8. zdjęcie wizy.

Jaka jest cena wycieczki do Kairu z Marsa Alam dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

 W jakie dni odbywa się wycieczka?

Zwiedzanie Kairu odbywa się w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Z hoteli w Marsa Alam odbieramy zwykle poprzedniego dnia między 21:00 a 23:00

  • Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
  • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
  • opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
  • lunch
  • podatki i opłaty za usługi
  • Napoje
  • Napiwki - bakszysz
  • Rejs łodzią motorową po Nilu – 10$
  • przejażdżka wielbłądem, koniem lub bryczką na panoramę przy piramidach - 10$

WYCIECZKA DO KAIRU - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Wycieczka do Kairu z Marsa Alam – czy warto?

Wycieczka do Kairu z Marsa alam jest szczególnie polecana osobom, które podczas wakacji w Marsa Alam chciałyby zobaczyć piramidy oraz muzealne eksponaty ze Starożytnego Egiptu znajdujące się w Muzeum Egipskim. Wprawdzie jazda autobusem trwa około ośmiu – dziewięciu godzin w jedną stronę, jednak jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć na żywo piramid, naprawdę warto się wybrać na wycieczkę do Kairu.

Wycieczka do Kairu z Marsa Alam – o czym warto pamiętać?

Wycieczka do Kairu jest całodniową wycieczką, podczas której zapewniony macie lunch. Dzień przed wyjazdem warto więc zgłosić w recepcji hotelu, że wybieracie się na wycieczkę i chcielibyście zamówić śniadanie na wynos tzw. breakfast box.

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy oraz Muzeum łodzi Khufu za dodatkową opłatą – zapraszamy do zapoznania się z cennikiem w artykule zwiedzanie piramid ceny

 Czy wycieczka do Kairu odbywa się w czasach koronawirusa?

Tak. Wycieczka do Kairu odbywa się bez zmian. Aczkolwiek ze względu na niewielką ilość turystów warto skontaktować się z nami by upewnić się, że na dany dzień są chętni

 Czy na wycieczce zwiedzamy stare czy nowe muzuem?

W programie wycieczki wciąż dostępne jest stare muzuem przy placu Tahrir w którym znajdują się między innymi skarby z grobu Tutenchamona, w tym złota maska. Nowe muzuem wciąż jest niedostępne do zwiedzania dla zorganizowanych grup.

 Czy wycieczka do Kairu jest bezpieczna?

Na każdej wycieczce do Kairu w autokarze jest z Wami policjant. My, jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

 Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Kairu zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

 O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Marsa Alam odbieramy ok 22 a 23:30. Powrót z Kairu jest ok 2 – 3 w nocy. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

 Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się rezydentowi, który jedzie z Wami autokarem.

 Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

 Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście “Dodatkowo płatne” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

 Jak blisko piramid będziemy?

Piramidy będziecie mieć na wyciągnięcie ręki w cenie wycieczki. Wejście do środka piramid jest dodatkowo płatne.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat jednodniowej wycieczki do Kairu skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel – wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +201143607080. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Wycieczka do Kairu (Piramidy z Marsa Alam)

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.