EL SAHEL TRAVEL

VIP Luksor z Doliną Królów z Hurghady

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$70.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Wycieczka do Luksoru z Doliną Królów z Hurghady ma w programie świątynię Karnak, świątynię Hatszepsut i Kolosy Memnona, a także Dolinę Królów, czyli starożytną nekropolię. W Dolinie Królów wejdziesz do trzech grobowców wybranych przez Twojego przewodnika. Zwykle są to grobowce Ramzesa trzeciego, Ramzesa czwartego i Ramzesa dziewiątego.

Czym właściwie jest ta „Dolina Królów”? Jest to miejsce, w którym pochowano faraonów (i ich rodziny). Taki starożytny cmentarz z grobowcami wykutymi w skale. Warto pamiętać, że starożytni Egipcjanie przywiązywali niezwykłą wagę do życia po śmierci. Ich grobowce są zazwyczaj prawdziwymi dziełami sztuki. Spacer po korytarzach wypełnionych obrazami i salach, w których niegdyś znajdowały się mumie faraonów, robi niesamowite wrażenie.

Większość grobowców w Dolinie Królów została splądrowana, zanim archeolodzy dotarli do nich. Dlatego też odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 roku wywołało ogromne poruszenie. Pomimo późnego odkrycia grobowiec ten był pełen skarbów. Były tam złote łóżka, tron, skrzynie i słynna złota maska Tutanchamona ważąca około 10 kilogramów. Dziś maska znajduje się w Muzeum Egipskim w Kairze i można ją podziwiać podczas wycieczki do Kairu.

Maksymalna ilość w jednym busie 4-10 osób.

Wycieczka odbywa się w poniedziałek, środę, piątek oraz sobotę.

  • Transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
  • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
  • opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
  • lunch
  • podatki i opłaty za usługi
  • Napoje
  • Napiwki
  • Rejs na wyspę bananową $12 za osobę
  • transfer z El Gounyi z Sahl Hasheesh dodatkowo płatny 5$ od osoby

WYCIECZKA DO LUKSORU FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Czym się różni wycieczka VIP od wycieczki prywatnej ?

Na wycieczkę VIP pojedziesz w mniejszej grupie jeżeli jesteś w grupie conajmniej 4 osobowej, mogą z tobą jechać na tą samą wycieczke ludzie z innego hotelu jeśli zapisali się również na wycieczkę VIP w tym samym dniu,w busie może być maxymalnie 8 osób -to nie jest wycieczka prywatna, ale często się zdarza że jednak na ten rodzaj wycieczki jesteś sam ze swoją grupą, dlatego że wycieczka może odbyć się codziennie. Poniżej 4 osob (czyli np 2 lub 3osoby) wycieczka VIP jest nie możliwa, wtedy uznajemy wycieczkę jako prywatną i jej cena wynosi 115$ za osobę, w tym prywatny transfer i prywatny przewodnik, chyba że dołączycie do grupy która liczy już np inne 4 osoby-wycieczka VIP może odbyć się w cenie 75$.

Czy wycieczka do Luksoru jest bezpieczna?

Jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

 Jak się ubrać do Luksoru?

Przede wszystkim wygodnie. W Luksorze zwykle jest dość gorąco (zwłaszcza latem, temperatura daje się we znaki), ale dobrze mieć ze sobą też coś cieplejszego na podróż autokarem. Zasypiając pod klimatyzacją można zmarznąć. Nie ma wymogów jeśli chodzi o zakrywanie ramion czy nóg by móc zwiedzić starożytne świątynie czy grobowce, ale zachowajmy umiar. Warto ubrać się na sportowo, niewyzywająco, by nie przyciągać nadmiernej uwagi sprzedawców.

 Czy wejście do Grobowca Tutenchamona jest wliczone w cenę?

Nie, wejście do grobowca Tutenchamona nie jest wliczone w cenę.

 Jaka jest odległość z Hurghady do Luksoru?

Z Hurghady do Luksoru jest ok 310 km.

 Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Luksoru zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

 O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 3:40 a 5 rano. Powrót z Luksoru jest około 22. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

 Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się rezydentowi, który jedzie z Wami autokarem.

 Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro. Płatność przyjmujemy tylko w gotówce.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami  na whatsappie pod numerem

 +2 011 43 60 70 80 – numer egipski

na mailu pod adresem:

info@elsaheltravel.pl

lub na facebooku https://www.facebook.com/ElSahelTravel/

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

VIP Luksor z Doliną Królów z Hurghady

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz