fbpx

EL SAHEL TRAVEL

Zwiedzanie Hurghady – City Tour

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$10.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

6 godziny

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

6 godziny

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Zwiedzanie Hurghady czyli City Tour Hurghada jest wspaniałą okazją na poznanie codziennego życia w Egipcie i zobaczenie miasta z zupełnej innej strony. Hurghada to nie tylko hotele, rafy koralowe, słońce i ciepłe, turkusowe morze. To również zapach świeżych owoców i warzyw na targu na Daharze, kawiarnie wypełnione mężczyznami w galabejach grającymi w tryktraka czy domino, kilkuletnie dzieci biegające boso po brudnych ulicach czy wskakujące na naczepy jadących samochodów. Dla przeciętnego turysty Hurghada pełna jest tajemnic, o których chcielibyśmy Wam poopowiadać podczas wspólnego zwiedzania miasta.

Ta wycieczka jest dopasowana do preferencji turystów. Jeżeli chcecie więcej czasu spędzić na Marinie czy w meczecie, albo dla odmiany na targu warzywnym, dostosujemy się do Waszych potrzeb. Mamy dwie pory dnia w których wycieczka jest organizowana. Latem zaczynamy zwykle po obiedzie, bo jednak letnie poranki lepiej spędzać na morzu, czy na plaży, niż chodząc po mieście. Zimą dostępne są obie opcje, czyli zarówno po obiedzie, jak i przed.

W Egipcie miasta ożywają zwykle po zachodzie słońca, więc wieczorem dużo więcej się dzieje. Ale jeśli pogoda nie jest najlepsza danego dnia, to zdecydowanie lepiej wybrać się wcześniej by nie marznąć podczas zwiedzania.

Do standardowych punktów programu należą: Nowa Marina – jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście, targ rybny , meczet w Hurghadzie, kościół koptyjski, oraz tradycyjny targ warzywno-owocowy (souq). Dodatkowo zawsze idziemy na sok z trzciny cukrowej (w cenie wycieczki). Tym niemniej jednak wycieczka po Hurghadzie z El Sahel Travel rzadko jest standardowa. Jeśli tylko grupa jest zgodna co do dodatkowych atrakcji często urozmaicamy wycieczkę. Np. próbujemy egipskiej kuchni (kebaba, batatów z ulicznego parnika, steków z wielbłąda, krewetek na targu rybnym), odwiedzamy egipskich fryzjerów, szewców.

Jeżeli interesują Was zakupy w Hurghadzie podczas wycieczki oczywiście będzie taka możliwość. Zwykle na koniec zwiedzania zabieramy Was do jednego z dużych sklepów z cenami, gdzie każdy może znaleźć to czego potrzebuje bez bycia nagabywanym przez sprzedawców. Aczkolwiek jeżeli chcielibyście się udać na zakupy, ale wolicie się targować ze sprzedawcami wystarczy zgłosić przewodnikowi i chętnie zabiorę Was w odpowiednie miejsca.

  • Transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
  • polskojęzyczny przewodnik
  • sok z trzciny cukrowej
  • Napiwki
  • transfer z El Gouny, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay i z Safagi 5$ od osoby od dwóch osób, przy 1 osobie cena za transport wynosi 10 $

ZWIEDZANIE HURGHADY FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 O czym warto pamiętać?

Podczas zwiedzanie Hurghady nie chodzimy po hotelach czy plażach, spacerujemy po bardzo lokalnych zakątkach muzułmańskiego miasta. Warto więc mieć to na uwadze wybierając strój na wycieczkę. Nie ma żadnych oficjalnych wymogów, ale miło byłoby gdybyśmy naszym strojem okazali szacunek tutejszej społeczności. Zamiast koronkowej czy odkrywającej pępek bluzki lepiej więc założyć sportowy tshirt, a zamiast hot shortów odsłaniających połowę pośladków – dłuższą spódnicę czy spodnie (chociaż do połowy uda). Dobrze też wziąć wygodne buty.

Gdy meczet jest otwarty na zwiedzanie dla turystów przed wejściem do środka wszyscy musimy zdjąć buty, a kobiety zakładają specjalny strój do muzułmańskiej modlitwy zakrywający ciało i włosy. Strój dla kobiet wypożycza się nieodpłatnie przed wejściem do meczetu.

ZWIEDZANIE HURGHADY FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 Czy wycieczka na zwiedzanie Hurghady odbywa się w czasie koronawirusa?

Tak, wycieczka odbywa się. Aczkolwiek ze względu na koronawirusa turyści nie mogą wejść do środka meczetu. Proszę tez pamiętać o zabraniu ze sobą maseczek na twarz. Maseczek nie musimy nosić przez całą wycieczkę, ale ich założenie jest wymagane przy wchodzeniu na Marinę i do Kościoła Koptyjskiego. Co więcej policja wymaga by mieć założone maseczki podczas jechania busem.

 Czy wycieczka na zwiedzanie Hurghady jest bezpieczna?

Tak. Po Hurghadzie oprowadza Was przewodnik. Zapewniam, że będziecie w dobrych rękach i będziecie mogli czuć się bezpiecznie.

 Czy podczas wycieczki będziemy mogli zrobić zakupy?

Tak, możemy dać grupie czas wolny na zrobienie zakupów. Miejsca na zakupy wybieramy zależnie od potrzeb grupy.

 Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Hurghady zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

 O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Na wycieczkę po obiedzie z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 14 a 15, powrót jest zwykle ok 18-19.

 Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płacicie przewodnikowi, który będzie Was oprowadzać po Hurghadzie. W trakcie wycieczki.

 Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą, ale akceptujemy przelewy na polskie konto złotówkowe i przelewy revolutem.

 Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście “Dodatkowo płatne” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami  na whatsappie pod numerem

 +2 011 43 60 70 80 – numer egipski

na mailu pod adresem:

info@elsaheltravel.pl

lub na facebooku https://www.facebook.com/ElSahelTravel/

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Zwiedzanie Hurghady – City Tour

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz