EL SAHEL TRAVEL

Super Luksor

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$65.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

1 dzień

Zniżka dla dzieci do

11

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

W programie wycieczki Super Luksor

Zwiedzacie Panstwo świątynie karnak 1,5h, świątynie Haszepsut 1h Colosy memnona około 10 min by móc zrobić zdjęcia, Doline Króli z 3ema wybranymi grobowcami przez przewodnika (Najczęściej są to grobowce Ramsesa trzeciego, Ramsesa czwartego, Ramsesa dziewiątego) 2h.

Oczywiście w cenie wycieczki mają Państwo obiad w restauracji do której będziecie płynąć około 10min łódką po Nilu ponieważ znajduję się przy rzece oraz rejs na wyspę bananową.

Czym właściwie jest ta „Dolina Królów”? Jest to miejsce, w którym pochowano faraonów (i ich rodziny). Taki starożytny cmentarz z grobowcami wykutymi w skale. Warto pamiętać, że starożytni Egipcjanie przywiązywali niezwykłą wagę do życia po śmierci. Ich grobowce są zazwyczaj prawdziwymi dziełami sztuki. Spacer po korytarzach wypełnionych obrazami i salach, w których niegdyś znajdowały się mumie faraonów, robi niesamowite wrażenie.

Większość grobowców w Dolinie Królów została splądrowana, zanim archeolodzy dotarli do nich. Dlatego też odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 roku wywołało ogromne poruszenie. Pomimo późnego odkrycia grobowiec ten był pełen skarbów. Były tam złote łóżka, tron, skrzynie i słynna złota maska Tutanchamona ważąca około 10 kilogramów. Dziś maska znajduje się w Muzeum Egipskim w Kairze i można ją podziwiać podczas wycieczki do Kairu.

Wycieczka odbywa sie w poniedziałek oraz środę

  • Transfer z i do hotelu w Hurghadzie
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Opłaty za wstęp zgodnie z programem wycieczki
  • Obiad
  • Rejs na wyspę bananową
  • Podatki i opłaty za usługi
  • Napoje
  • transfer z El Gouny, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay i z Safagi 5$ od osoby od dwóch osób, przy 1 osobie cena za transport wynosi 10 $

 Czy wycieczka do Luksoru jest bezpieczna?

Jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

 Jak się ubrać do Luksoru?

Przede wszystkim wygodnie. W Luksorze zwykle jest dość gorąco (zwłaszcza latem, temperatura daje się we znaki), ale dobrze mieć ze sobą też coś cieplejszego na podróż autokarem. Zasypiając pod klimatyzacją można zmarznąć. Nie ma wymogów jeśli chodzi o zakrywanie ramion czy nóg by móc zwiedzić starożytne świątynie czy grobowce, ale zachowajmy umiar. Warto ubrać się na sportowo, niewyzywająco, by nie przyciągać nadmiernej uwagi sprzedawców.

 Czy wejście do Grobowca Tutenchamona jest wliczone w cenę?

Nie, wejście do grobowca Tutenchamona nie jest wliczone w cenę.

 Jaka jest odległość z Hurghady do Luksoru?

Z Hurghady do Luksoru jest ok 310 km.

 Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Luksoru zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

 O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 3:40 a 5 rano. Powrót z Luksoru jest około 22. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

 Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się przewodnikowi, który jedzie z Wami autokarem.

 Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro. Płatność przyjmujemy tylko w gotówce.

 Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście ” Wykluczone” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami  na whatsappie pod numerem

 +2 011 43 60 70 80 – numer egipski

na mailu pod adresem:

info@elsaheltravel.pl

lub na facebooku https://www.facebook.com/ElSahelTravel/

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Super Luksor

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz