fbpx

EL SAHEL TRAVEL

Nurkowanie intro w Hurghadzie

CENA OD OSOBY DOROSŁEJ

$40.00

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

8 godziny

Zniżka dla dzieci do

Typ wycieczki

Lokalizacja wycieczki

Czas trwania

8 godziny

Zniżka dla dzieci do

Typ wycieczki

OPIS WYCIECZKI

Hurghada to doskonały wybór miejsca na nurkowanie. Ciepła woda, zapierające dech w piersiach widoki i przystępne ceny. Spróbuj a zakochasz się w podwodnym świecie. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, nie musisz umieć pływać. Wystarczy w miarę dobra kondycja fizyczna, a z pewnością wraz z naszymi profesjonalnymi instruktorami uda Ci się zanurzyć się pod wodę.

Nurkowanie Hurghada dla początkujących jest wycieczką przeznaczoną dla osób, które nie mają certyfikatów nurkowych. Program wycieczki to dwa zejścia pod wodę z instruktorem. Podczas podróży do pierwszej rafy prowadzony jest instruktaż dotyczący poruszania się pod wodą, oddychania oraz jak porozumiewać się z instruktorem pod wodą. Po pierwszym nurkowaniu serwowany jest lunch oraz napój gazowany dla każdego uczestnika. Gdy statek jest zacumowany w pobliżu raf koralowych można snurkować, na statku dostępne są cały czas maski, rurki oraz płetwy. To, co znajduje się pod wodą często przerasta Państwa oczekiwania, nie na darmo mówi się, że być w Egipcie i nie zanurkować to tak samo jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla!

 W jakie dni odbywa się wycieczka?

Nurkowanie odbywa się codziennie w języku angielskim.

  • polskojęzyczny opiekun
  • opieka licencjonowanego instruktora
  • transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
  • rejs statkiem
  • pianka do nurkowania
  • lunch
  • napoje
  • napiwki
  • zdjęcia z nurkowania
  • transfer z El Gouny, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay i z Safagi 5$ od osoby od dwóch osób, przy 1 osobie cena za transport wynosi 10 $

NURKOWANIE INTRO - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Nurkowanie Hurghada dla początkujących – o czym warto pamiętać?

Podczas nurkowania przede wszystkim warto pamiętać by zachować spokój pod wodą. Nie należy się stresować. Cały czas jesteście pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Z jednym instrukotrem schodzi maksymalnie dwie osoby pod wodę w tym samym czasie. A jeśli jest taka potrzeba może to być również tylko jedna osoba z instruktorem. Pod wodą nie wykonujcie gwałtownych ruchów, nie próbujcie uśmiechać się czy mówić pod wodą. Do komunikacji z instruktorem służą gesty, które zostaną Wam zaprezentowane podczas instruktażu.

 Czy jeśli nie umiem pływać mogę nurkować?

Oczywiście! Umiejętność pływania nie jest wymagana przy nurkowaniu. Co więcej nurkowanie jest często dużo lepiej odbierane przez osoby, które nie umieją pływać / boją się wody, niż snurkowanie z maską i rurką.

 Czy mogę nurkować jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłem?

Jak najbardziej! Nurkowanie dla początkujących tzw nurkowanie intro, to właśnie nurkowanie dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w nurkowaniu (albo mają niewielkie).

 Ile lat musi mieć dziecko by móc zanurkować z butlą?

Przynajmniej 8 lat.

 Kiedy nie mogę zanurkować?

24h przed lotem samolotem nie można nurkować.

 Czy każdy może nurkować z butlą?

Przed każdym nurkowaniem wymagane jest wypełnienie oświadczenia medycznego PADI (można je pobrać tutaj). Zachęcam do zapoznania się z tym oświadczeniem przed wykupieniem nurkowania. By móc zanurkować bez dodatkowej opinii od lekarza na każde z podanych w oświadczeniu pytań należy odpowiedzieć “nie”. Jeśli macie wątpliwości czy możecie zanurkować, napiszcie do nas.

Jeżeli dana osoba nie ma przeciwskazań zdrowotnych wymienionych w oświadczeniu, ma ukończone 8 lat i nie będzie lecieć samolotem w ciągu 24h po nurkowaniu dla początkujących, może zanurkować z butlą.

 Na jaką głębokość się zanurzymy?

Standardowo na nurkowaniu dla początkujących schodzi się na 5-6m. Aczkolwiek indywidualnie podchodzimy do każdej osoby, więc jeśli ktoś się bardzo boi, to zanurzamy się mniej, jeśli ktoś bardzo dobrze sobie radzi w wodzie, to zanurzenie jest na większą głębokość.

 Ile osób schodzi pod wodę z jednym instruktorem w tym samym czasie?

Maksymalnie dwie osoby w tym samym czasie, ale zazwyczaj jest to jeden instruktor na jedną osobę.

 Dlaczego warto zabrać na nurkowanie swoją maskę, rurkę i płetwy skoro na statku są one dostępne za darmo?

Jeśli macie swoją maskę czy płetwy to warto je zabrać ze względu na to, że są do Was dopasowane. Płetwy, pomimo tego samego rozmiaru, bywają ciaśniejsze i luźniejsze, zależnie od tego kto w nich poprzednio pływał i jak długo są eksploatowane. Dodatkowo jeśli zwykle snurkujecie w masce na całą twarz, warto wiedzieć, że na statku dostępne są tylko maski z rurkami, nie ma masek na całą twarz.

 Czy nurkując w Hurghadzie zobaczę delfiny?

Delfiny zdarzają się co jakiś czas. Nigdy nie gonimy delfinów statkiem nurkowym. Czasem poprostu przypływają w miejsca gdzie statek jest zacumowany. Zwykle są wtedy bardzo zainteresowane nurkami i pływają wokół nas przez kilka chwil. Warto pamiętać, że delfinów nie należy zaczepiać. Nie wolno ich dotykać, czy gonić. Możemy za to podziwiać je z bliska, tak jak na załączonym filmie

 Jak długo trwa nurkowanie?

Nurkowanie dla początkujących to dwa zejścia pod wodę po około 20 minut. Czas, który dana osoba jest pod wodą, jest jednak uzależniony głównie od danej osoby. Jeśli ktoś czuje się swobodnie pod wodą, dobrze sobie radzi z nurkowaniem, jest pod wodą dłużej niż osoba, która np. ma problem z regulowaniem ciśnienia w uszach.

 Jak długo trwa wycieczka?

Rejs na nurkowanie trwa od ok 8 rano do ok 15-16. Z hoteli odbieramy oczywiście odpowiednio wcześniej, zwykle między 7 a 7:30, zależnie od położenia hotelu.

 Dlaczego wycieczka trwa prawie cały dzień, skoro nurkujemy tylko dwa razy po 20 minut?

Przede wszystkim do rafy trzeba dopłynąć zanim rozpocznie się nurkowanie. Poza tym tj. w odpowiedzi na pytanie nr 3, pod wodę schodzi maksymalnie 2 osoby z jednym instruktorem w tym samym czasie. Instrukorów jest kilku, ale przy 20 osobach nurkujących, z pewnością nie będzie 10 instruktorów. Na nurkowanie schodzi się więc po kolei, a osoby, które akurat nie nurkują w danym czasie mogą snurkować z maską i rurką. Poza tym na statku jest też obiad między jednym a drugim zejściem na nurkowanie, a po obiedzie przerwa przed zejściem pod wodę.

 Czy osoba, która nie chce nurkować może uczestniczyć w rejsie?

Tak, na rejsie mogą być osoby towarzyszące, które będą jedynie snurkowały z maską i rurką. Cena wycieczki jest w tym wypadku niższa – 30$

 Czy organizowane są też nurkowania dla osób posiadających certyfikaty?

Oczywiście, zapraszamy do kontaktu!

 Czy nurkowanie w Hurghadzie odbywa się w czasie covid-19?

Tak, nurkowanie odbywa się. Jednak na statku jest maksymalnie 50% standardowego obłożenia. Więc jest o 50% mniej osób, niż było przed covid-19

 Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy.

 Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki. Zwykle dopiero na statku. Płaci się Polce, która robi instruktaż przed nurkowaniem.

 Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

 Czy podczas nurkowania są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście “Dodatkowo płatne” nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat wycieczki “Nurkowanie Hurghada dla początkujących” skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel – wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +201143607080. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

NURKOWANIE HURGHADA ZDJĘCIA

Wszystkie poniższe zdjęcia z nurkowania są naszego autorstwa. Zrobione właśnie podczas nurkowania dla początkujących w Hurghadzie. Te osoby, które widzicie na zdjęciach w towarzystwie instruktorów to nie są profesjonalni nurkowie, ale osoby, które nurkowały pierwszy raz w życiu. Jak sami widzicie, świetnie sobie radzą i cały czas są pod dobrą opieką. Część z tych osób posiada obecnie certyfikaty nurkowe, bo po pierwszym nurkowaniu w naszym towarzystwie zakochały się w tym sporcie, ale na poniższych zdjęciach uwiecznione zostały początki ich przygody z nurkowaniem.

Na dowód, że dzieci też mogą nurkować, zobaczycie też poniżej zdjęcie nurkującego 9latka. A dla tych, którzy zastanawiają się, co można pod wodą robić, dołączmy też zdjęcie pierścionka z oświadczyn pod wodą.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami  na whatsappie pod numerem

 +2 011 43 60 70 80 – numer egipski

na mailu pod adresem:

info@elsaheltravel.pl

lub na facebooku https://www.facebook.com/ElSahelTravel/

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LUKSORU I DOLINY KRÓLI

LUBISZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI ARTYKUŁAMI

WYCIECZKI, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ...

OPINIE TURYSTÓW

Nurkowanie intro w Hurghadzie

OPINIE TURYSTÓW

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. Bądź pierwszą osobą, która je napisze.

× Rezerwuj teraz